Pl Gb

EVENT

25.04.2023 - 30.04.2023

JazzArt Festival

Address: plac sejmu śląskiego 2, Katowice
www: jazzartfestival.eu/

Powroty i nowości na 12. Katowice JazzArt Festivalu


30 kwietnia Katowice wraz z całym światem będą świętować Międzynarodowy Dzień Jazzu UNESCO. Na organizowanym z tej okazji Katowice JazzArt Festivalu będzie sporo nowości, ale też wyczekiwanych powrotów


Już od 2012 roku kwiecień jest w Katowicach miesiącem pełnym jazzu. Organizowany od tego czasu Katowice JazzArt Festival (to będzie już jego 12. edycja) sprowadza do miasta zespoły i solistów z całego świata, a także pokazuje najciekawsze zjawiska z polskiej sceny jazzowej. Tak będzie też i podczas tej odsłony. Na muzyczną ucztę trzeba się szykować w tym roku od 25 do 30 kwietnia.

 
Na scenach JazzArtu (głównie w siedzibie miasta Ogrodów i JazzClubie Hipnoza) zobaczymy i posłuchamy kreatywnych śląskich improwizatorów (duet Perforto), wybitne estońskie instrumentalistki (kontrabasistka Mingo Rajandi i pianistka Kirke Karja) czy niezwykły portugalski duet 293 diagonal. Spotkamy się także z artystami, których dawno w Katowicach nie było, a którzy byli gwiazdami poprzednich festiwali, jak choćby Sofia Jernberg czy Mats Gustafsson, którzy pojawili się w Katowicach w szeregach Fire! Orchestra dokładnie 5 lat temu.

Dzięki wymianie w ramach programu MOST debiutują w Katowicach artyści z Północnej Macedonii, progresywne trio Kanton6. Absolutna gwiazda współczesnej brytyjskiej sceny jazzowej, Alexander Hawkins wystąpi na JazzArcie po raz pierwszy, podobnie jak i zjawiskowa wokalistka Yumi Ito, rozpoczynająca festiwal w sali kameralnej NOSPR.

 
Nieprzypadkowo wśród zaproszonych artystów dominują kobiety – JazzArt jako pierwszy muzyczny festiwal w Polsce promuje twórczość jazzowych artystek. Jako członek międzynarodowej inicjatywy Keychange już kilka edycji temu osiągnął parytet między płciami.

 
Dokładny program festiwalu i informacje o biletach na jazzartfestival.eu

write how you liked it

No posts about this event  Write one!

leave a comment

Event photos

+

Participants

+
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.