POST

Powiało barokiem...

data publikacji: 03.03.2013 22:39
631ab8f1d3581bdafeadbee6756d3d2b
Wiadomo, że kościół jako budynek sakralny jest miejscem o szczególnych cechach. W ciszy, na zimnych siedzeniach można wpatrując się w obrazy święte kontemplować o najważniejszych sprawach. Atmosferę tajemniczości dobrych kilka lat przed pierwszym telefonem komórkowym wzmagał półmrok oraz często muzyka... To ona wraz z bogactwem i potęgom budowli dawały odczuć człowiekowi jak mały jest przy majestacie abstraktu w jaki wierzy. No i tak dalej...

Ale mimo świadomości miejsca w jakim odbywał się koncert miałem cichą nadzieję, że cząstka "koncert" i angielskie "five o'clock" trochę zmienią to miejsce. Że będzie to spotkanie z muzyką dawną... w starym miejscu... lecz jednak na trochę współcześniejszych zasadach. Tak niestety nie było.

Dość chłodna atmosfera podkręcana przez zimne ławki i mroźne spojrzenia bardziej wysublimowanych słuchaczy trochę odtrąciły moją uwagę od zjawiska które było tam zdecydowanie najpiękniejsze - od muzyki Capella Cracoviensis! Dla niej jednak warto było przyjść.

F.P.

zobacz wszystkie zdjęcia z tego posta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.